Po 3 letech se Tomáš společně se svým spoluzakladatelem rozhodli investovat do vlastních škol a koupili soukromé gymnázium v Praze. O rok později založili vlastní ryze americkou střední, díky které získali větší svobodu zavádět moderní přístupy k výuce. Vzdělávací skupina JK Education nyní funguje ve 4 zemích Evropy a provozuje 3 školy.

Na podzim 2018 se Tomáš rozhodl svůj podíl prodat, aby se mohl věnovat novým projektům, které budou pomáhat mladým studentům. Věří, že díky vybudování strategických projektů se dokáže zasadit o výraznější změnu školství, než jak tomu bylo skrze soukromé školy.

Tomáš se tak teď řadí mezi nejmladší angel investory v Česku. V roce 2018 se také umístil ve výběrovém žebříčku Forbes 30 pod 30. Mezi jeho silné stránky patří především analytické myšlení, finanční plánování, rychlé rozhodování, vyjednávací schopnosti a organizování.

Tomášova čísla
za posledních 5 let

200 000

Byl počáteční kapitál, který investoval do rozjezdu firmy. V průběhu let agentura nepotřebovala žádné půjčky ani investice. Na vše si vydělala svými aktivitami sama.

70 000 000

Je odhadovaný obrat skupiny JK Education za rok 2018.

70 lidí

Je dohromady zaměstnaných v projektech, které měl Tomáš na starosti.

3 školy

Které vznikly během 3 let. Tomáš zajišťoval plánování při rekonstrukci budov, finanční plánování projektů a management zaměstnanců škol.

4 země

Ve kterých má skupina své pobočky. Ve všech zemích se také pravidelně pořádají veletrhy středních škol.

5 000 rodin

Dohromady navštívilo veletrhy středních škol v Praze, Bratislavě, Budapešti a Varšavě.

A jak to rozjedete vy? Přihlaste svůj projekt

PŘIHLÁSIT PROJEKT

Tomáš
v médiích

Jak přežít byznysový rozchod

Založit firmu s nejlepším kamarádem znamená vědět, že to bude něco, za co budete dýchat a do čeho dáte všechno. Může se pak stát, že dlouho odmítáte vidět, jak něco nefunguje.

Více

Vzdělávání po americku

Za peníze z podnikání rozjel několik projektů ve vzdělávání a koupil podíl v jedné z pražských středních pedagogických škol. Tomáš Jízdný se tak snaží působit na školství a vzdělávání z několika směrů a chce výuku i přístup ke vzdělávání modernizovat například pomocí technologií. Co to konkrétně znamená?

Více

Kdo jsou Češi budoucnosti

Podnikatelé a inovátoři to prostě nemají v téhle zemi zrovna jednoduché. Přesto se tu najde řada lidí, kteří vlastní invencí, píli a iniciativou posouvají různé obory lidské činnosti dopředu nejen v domácím, ale mnohdy ve světovém měřítku.

Více

Rozjeli americké školy, teď se rozcházejí

Kania vystupoval po celou dobu fungování JK education jako tvář firmy. Jízdný jako může v pozadí se soustředil na chod společnosti.

Více

Mladý milionář Tomáš Jízdný chce změnit systém českého školství

Brněnský podnikatel spoluzaložil v Česku několik středních škol amerického typu. Peníze získané prodejem svého podílu plánuje investovat do systému výuku, kterým chce oživit české střední školství. Zároveň spustil investiční fond zaměřený na další zajímavé vzdělávací projekty.

Více

Škola za všechny prachy

Nedostudovali, ale dnes prodávají vzdělávání. Tvrdí, že je to produkt, po kterém bude v Česku a dalších postkomunistických zemích stále větší hlad.

Více

Kup si svou školu

Mladé majitele gymnázia očarovala Amerika a uhranulo Finsko

Více

První americká střední škola v Česku. Učitele vybírali půl roku.

American Academy in Prague funguje úplně mimo český vzdělávací systém. Otevřel ji čtyřiadvacetiletý podnikatel Ondřej Kania s kolegou Tomášem Jízdným.

Více

24letí podnikatelé otevírají první americkou střední školu v ČR

Spouští se první americká střední škola v Česku se zcela odlišným systémem vzdělávání, dodržováním amerických svátků i maturitou uznávanou na úrovni USA.

Více

Škola základ života

Kdo chce pro děti kvalitní vzdělání, musí mít peníze a pevnou vůli. Anebo se dá zavolat Tomášovi a Ondřejovi, kteří to celé umějí trochu zjednodušit.

Více

Jste z médií a zajímá vás více informací? Napište nám.

Kontaktovat